TOANAS NGUYENAS – „TOAN NGUYEN STUDIO“

Aiškus visuomenės ir aplinkos pokyčių ir tendencijų suvokimas: tai charakteringas dizainerio Toano Nguyeno (Toan Nguyen) bruožas. Savo dizaino studijoje „Toan Nguyen Studio“ jis kuria produktus, suteikiančius šiuolaikiškumui nesenstančią formą.
Toanas Nguyenas gimė 1969 m. Paryžiuje; 1995 m. baigė pramoninį dizainą Paryžiaus „ENSI-Les Ateliers“. Nguyenas įgijo profesinės patirties įvairiose Paryžiaus, Barselonos, Madrido dizaino studijose. Nuo 1998 m. apie 10 metų dirbo su dizaino direktoriumi ir dizaino partneriu Antonio Citterio. Šiuo laikotarpiu sukurtas dizainas tokiems prekėms ženklams kaip „B&B Italia“, „Flos“, „Fusital“, „Guzzini“, „Iittala“, „Kartell“, „Technogym“ ir „Vitra chairs“.
2008 m. Toanas Nguyenas įkūrė nuosavą dizaino studiją Milane. Daugiadisciplininės Toano Nguyeno studijos specializacija – įvairių produktų segmentų dizaino kūrimas, pradedant baldais ir baigiant technologiniais produktais. Šios dizaino studijos partneriai – lyderiaujančios Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Šveicarijos ir JAV įmonės, įskaitant „Accademia“, „Dedon“, „Fendi Casa“, „Lema“, „Moroso“, „Urmet Group“, „Varaschin“, „Viccarbe“, „Walter Knoll“ ir „Laufen“. Kartu su „Laufen“ Toanas Nguyenas sukūrė inovatyvų, vandenį taupantį pisuarą „Antero“ ir pisuarų skiriamąją sienelę „Cinto“.
Toanas Nguyenas: „Antero“ pasižymi dvilypumu: tai objektas, atliekantis intymią funkciją, tačiau naudojamas viešoje vietoje. Todėl vengėme sumenkinti ritualinį aktą ten, kur kelioms akimirkoms sustoja erdvės ir laiko dimensija. Dvimatis aspektas, sukuriamas paprastos geometrinės formos, suteikia galimybę serijiniam objekto montavimui, o su kūnu sąveikaujančių detalių trimatiškumas užtikrina natūraliausią ir darniausią santykį su vartotoju“.