WIELAS ARETSAS – "WIEL ARETS ARCHITECTS"

Į funkciją sutelkta tobulybė: olandų architekto ir dizainerio, „ILBAGNOALESSI dOt“ kūrėjo Wielo Aretso dizainas trykšta išradingumu ir pragmatiškumu.
„ILBAGNOALESSI dOt“ – bendras „Alessi“ ir „LAUFEN Bathrooms“ kūrinys – tai pirmasis dizainerio Wielo Aretso vonios kambario projektas.
Kurdamas šį dizainą, Aretsas ypatingą dėmesį skyrė siekiui užtikrinti, jog pavieniai objektai nenukreiptų dėmesio nuo tikrosios vonios kambario paskirties – apvalyti kūną ir sielą. Wielas Aretsas teigia: „Visas ansamblis paremtas jo atskirų elementų pranašumais. Kiekvienas elementas turi atlikti savo funkciją ir nedominuoti kitų atžvilgiu. Visi objektai privalo visomis prasmėmis atlikti relaksacijos funkciją. Formų dizainas yra labai prislopintas, tačiau nuoseklus tarp visų objektų, tai reiškia, kad jie sudaro bendrą ramybės ir tylos įspūdį. Pažvelgus atidžiau, galima pastebėti, kad jų forma idealiai atitinka jų funkciją“. Nors olandų architekto ir dizainerio Vielio Aretso dizainas neabejotinai remiasi intelektinėmis koncepcijomis, jis yra ir pragmatiškas. Žymiausias jo darbas apima Menų ir architektūros akademiją Mastrichte bei AZL pensijų fondo būstinę Herlene, Nyderlanduose.
Vielis Aretsas gimė 1955 m. Herlene, diplomą įgijo 1983 m. Eindhoveno technikos universitete. 1984-aisiais Herlene jis įkūrė biurą „Wiel Arets Architect & Associates“, paskui 1996 m. persikėlė į Mastrichtą. Jis dėstytojavo visame pasaulyje, Londono, Vienos, Niujorko ir kitų miestų akademijose ir universitetuose. Šiuo metu profesoriauja Delfto technikos universitete.